Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Blog

Z górnej półki

14.04.2023
452
6
Komoda do salonu firmy Górna Półka

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej! Trudno się z tym nie zgodzić. Dom to nasza bezpieczna przystań, miejsce gdzie możemy być w pełni sobą.
To nie tylko cztery ściany, które są dopełnieniem, funkcjonalnym opakowaniem dla mieszkającej w nich rodziny. Wiadomo, że tak jak przyprawy nadają daniu niepowtarzalny smak, to atmosferę i charakter domu tworzą jego mieszkańcy. I oni decydują jak go urządzić.

Made in Poland
A wbrew pozorom nie jest to łatwa sprawa. Wydawałoby się, że mamy teraz na rynku wszystko o czym możemy zamarzyć, przy meblowaniu naszych domów. Bywa jednak i tak, że w morzu dostępnych projektów, wzorów, kolorów i funkcjonalności, nie udaje nam się wyłowić tej jedynej złotej rybki, spełniającej nasze wizje i potrzeby.
Rozwiązaniem jest personalizacja. Tak jak idziemy do krawca, żeby uszył ubranie idealnie na naszą miarę, w podobny sposób możemy stworzyć wymarzony mebel, nie wydając przy tym fortuny.
Idea indywidualnego podejścia do klienta jest myślą przewodnią działalności Górnej Półki. To nasza rodzima firma meblarska, stawiająca na funkcjonalność i estetykę.                     Warto przekonać się o tym, wchodząc na stronę: https://gornapolka.com/

Zespół projektantów przy pracy

Zapytaliśmy przedstawiciela firmy, co jeszcze jest ważne w ich pracy i od czego to wszystko się zaczęło:

Gdy mówimy o produktach z górnej półki, mamy na myśli rzeczy w dobrym gatunku, wyróżniające się jakością, nietuzinkowe. Czy takie są właśnie meble z Waszej firmy? Czym się wyróżniają? Dlaczego warto sięgać po produkty z Górnej Półki?
GP: Nazwa Górna Półka to poniekąd gra słów, która z czasem wyznaczyła nam główny nurt naszych działań, jakim jest jakość. Kolejnym elementem jest personalizacja, to ona sprawia, że nasze produkty są unikatowe, do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie. Pragniemy, aby klient czuł się wyjątkowo przez cały proces zakupowy, od składania zamówienia, przez rozpakowywanie paczek, aż po finalny efekt, jaki daje mebel we wnętrzu.

Jak zaczęła się Wasza historia? Skąd taki pomysł na biznes? W którym momencie na Waszej drodze pojawiły się Fundusze Europejskie? Co dzięki nim udało się zrobić?
GP: Górna Półka to rodzinna firma z silnym filarem stolarskim, zaczynaliśmy od małego zakładu „garażowego”, który z czasem rozrósł się do dwóch hal produkcyjnych. Na rynku brakowało mebli personalizowanych, których cena nie zwalałaby z nóg. Zaczęliśmy od niszy, która naszym zdaniem zupełnie nie była zaspokojona, czyli przedpokoje. Następnie przechodziliśmy w kolejne pomieszczenia, obecnie razem z nami można umeblować praktycznie cały dom! Fundusze Europejskie pojawiły się, gdy potrzebowaliśmy bardziej wydajnych maszyn, dzięki nim nasze meble są jeszcze wyższej jakości, a produkcja przebiega znacznie sprawniej.

Funkcja plus forma. Idealny przedmiot użytkowy powinien nie tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim zaspokajać potrzeby swoich użytkowników, być funkcjonalny. Dlaczego indywidualne podejście w projektowaniu jest takie ważne?

GP: Ze względu na niewielkie metraże mieszkań, czy domów często brakuje przestrzeni na gotowy mebel, dlatego coraz częściej klienci stawiają na meble na wymiar. Dlaczego więc nie stworzyć produktu, który dzięki kilku kliknięciom myszki dopasuje się sam do wnętrza? W tej sprawie mamy dużo szersze plany na naszą stronę internetową oraz na sam proces zakupowy, pragniemy jeszcze bardziej ułatwić klientom dobieranie produktów.
Jak przebiega proces projektowania?
GP: Proces projektowania zaczynamy przede wszystkim od koncepcji, jaki finalny efekt chcemy osiągnąć. Kolejne etapy to szkice, modele oraz prototypy. Współpracujemy również z genialnymi wzornikami przemysłowymi, którzy pomagają nam tworzyć nowe kolekcje.

Czy prototypy mebli przechodzą próby wytrzymałości? Np. po tysiąc razy zamykanie i otwieranie szafy?
GP: Nasz dział technologii nieustannie bada wszelkie przeszkody pojawiające się na drodze do idealnego funkcjonowania mebla. Korzystamy z komponentów czołowych producentów w Polsce, takich jak: BLUM. Firma gwarantuje płynną i długotrwałą użyteczność swoich produktów.

Źródłem zdjęć produktów zamieszczonych w artykule jest firma Górna Półka

Wasze kolekcje mebli podążają za obecnymi trendami w urządzaniu wnętrz. Miłośnik mid century modern, japandi czy stylu skandynawskiego znajdzie w Górnej Półce coś odpowiedniego dla siebie. Skąd czerpiecie inspiracje?
GP: Inspiracji szukamy w modzie oraz architekturze, bacznie obserwujemy tendencje, jakie kierunki obierają architekci wnętrz. Pojawiamy się również często na targach branżowych, jako wystawcy, gdzie pytamy konsumentów, czy nowe produkty odpowiadają na ich potrzeby, ale także jako goście, szczególnie na tych zagranicznych.

Dziękuję za rozmowę.

Firma Górna Półka, realizowała projekt: „Wdrożenie strategii wzorniczej kluczowym elementem rozwoju firmy Górna Półka”, dofinansowany z Funduszy Europejskich, z Programu Polska Wschodnia.

 

Ostatnie Posty

Dwa nagie miecze

Kultura

Morze danych

Ekologia