Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Fundusze Europejskie

Gdyby Funduszom Europejskim nadać ludzkie cechy to pewnie najbliżej by im było do człowieka renesansu, takiego jak Leonardo da Vinci. Ten wybitny twórca (choć aż trudno w to uwierzyć) był malarzem, rzeźbiarzem, architektem, inżynierem, konstruktorem, odkrywcą, matematykiem, wynalazcą, geologiem, filozofem, muzykiem, pisarzem i znawcą ludzkiej anatomii. I to wszystko setki lat przed wynalezieniem social mediów, gdzie każdy może być kim chce.
Po prostu wszechstronny.

I tak postrzegamy też Fundusze Europejskie. Są obecne w tylu dziedzinach naszego życia, że aż trudno je wymienić jednym tchem. Od morza po Tatry, przez wioski, miasteczka i aglomeracje miejskie, dla juniora i seniora.

dziewczynka flaga2

W domu, szkole, pracy i na basenie czy kursie salsy. W pociągu, parku, filharmonii, przychodni i cukierni Pani Zosi, gdzie kupujemy cała rodziną nasze ulubione ciastka. Dosłownie wszędzie. Infrastruktura, nauka, innowacje, zdrowie, medycyna, kultura, kapitał ludzki, przedsiębiorczość, ekologia, cyfryzacja, edukacja to dziedziny gdzie możemy spotkać się z Funduszami Europejskimi.

Oczywiście, FE to siła napędowa całego mechanizmu zmian, projektów, innowacji. Są kluczem do sukcesu, ale działają sprawnie tylko w połączeniu z ludzką kreatywnością, determinacją i ciężka pracą. To osoby prowadzące projekty, a także te, wspierające ich prawidłowa realizację, są mózgiem całego procesu. Bywa, że muszą zakładać różowe okulary, żeby podołać wymagającym procedurom i patrzeć optymistycznie w przyszłość, ale warto. Efekty są spektakularne!

Na naszym blogu chcemy przedstawić cały „alfabet” realizowanych projektów. Od Autostrady aż po Zamek Krzyżacki. Pokazać zarówno te duże jak i małe inwestycje, udowodnić, że Fundusze Europejskie są blisko nas i każdego dnia z nich korzystamy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Więcej informacji: www.funduszeeuropejskie.gov.pl

Strona z bieżącymi aktualnościami
Oficjalna strona internetowa Funduszy Europejskich, gdzie dowiesz się więcej o zasadach działania funduszy, zapoznasz się z prawem i dokumentami. Znajdziesz tutaj adresy punktów informacyjnych oraz zawiadomienia o szkoleniach i konferencjach.
Oficjalna strona internetowa Funduszy Europejskich, gdzie znajdziesz najbliższy Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich.