Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Blog

Pomiechówek

10.09.2021
728
5
Leśna altana edukacyjna

Dla każdego coś dobrego

Takich miejsc potrzebujemy. Powinny znajdować się na każdym osiedlu, przy przedszkolach i szkołach. Jako recepta na nudę, brak ruchu i wszechogarniający plastik. Plac zabaw? Boisko sportowe? Ścieżka edukacyjna? Park nad rzeką Wkrą w Pomiechówku jest tym wszystkim jednocześnie.

Jest las i woda oraz ogrom atrakcji i niespodzianek dla dużych i małych, z których można korzystać bez względu na porę roku. Najlepiej zaplanować kilka wypadów do Pomiechówka i obserwować zmieniający się krajobraz, naturę ubraną w zieleń, odcienie żółtego lub purpurę.

Motyl w rozmiarze XXL na łące

Wiosna, lato, jesień, zima

Pory roku towarzyszą nam również na kartach książki „Rok w lesie” Emilii Dziubak, podczas spaceru wzdłuż rzeki. Te genialne ilustracje pokazujące życie roślin, zwierząt i też ludzi (czasem kogoś może przecież pogonić w lesie jakiś głodny niedźwiedź) mają postać giga tablic edukacyjnych. A wszystko stworzone z wielka dbałością o każdy szczegół, estetyczne, z naturalnych materiałów.

Uczymy się , bawimy i gimnastykujemy. Wszyscy, niezależnie od wieku. Czy skaczemy w dal jak pchła? Jak zając czy kangur? Tu wszystko możemy sprawdzić. Za każdym zakrętem ścieżki czekają nowe niespodzianki. Zupełnie bajkowa ważka w rozmiarze XXXXL to dopiero zapowiedź magicznej łąki wielobarwnych motyli wielkości małych dinozaurów. Nawet najwięksi ponuracy (którzy, właśnie przed chwilą, dopominali się waty cukrowej) otwierają buzie z zachwytu.

Plac zabaw jest równie niezwykły. Kto wie, czy jakaś Alicja nie przeniosła się tu do Krainy Czarów, bo na potrzeby dziecięcych zabaw przygotowana została plątanina korytarzy i dziur przypominających króliczą norę. Są i zabawy w piasku, z wodą, wspinaczki, a nawet jazda tyrolką. Możemy zrobić też piknik nad rzeką.

Ukoronowaniem i to dosłownie, pobytu w parku, jest spacer w koronach drzew. Mostki, kładki zrobione z naturalnych materiałów wtapiają się w krajobraz. Z perspektywy wiewiórki las wygląda zupełnie inaczej. Tu też możemy zapoznać się z ciekawostkami z życia lasu. Przyjemne z pożytecznym.

Kiedy jechać?

Pomiechówek jest interesujący o każdej porze roku. Trzeba tylko pamiętać, że latem i w weekendy jest wielu amatorów leśnych doznań.

Jak dojechać?

Samochodem:
Pomiechówek położony jest przy trasie nr 62, w pobliżu krajowej 7. Ewentualnych korków można spodziewać się w piątek w godzinach popołudniowych na wysokości mostu na Wiśle.

Koleją:
Pociąg linii Warszawa-Działdowo (Warszawa-Ciechanów, Warszawa-Nasielsk)
Stacja PKP znajduje się w centrum Pomiechówka przy ul. Modlińskiej.

Zdrowo, wartościowo, pięknie i aktywnie. Takie „jajko niespodzianka” w skali makro. To park w Pomiechówku.
A takie rzeczy to oczywiście z Funduszy Europejskich. Projekt o długiej nazwie: Ochrona gatunków i siedlisk przyrodniczych poprzez utworzenie kompleksu leśnego „Dolina Wkry w Pomiechówku” zrealizowała Gmina Pomiechówek, korzystając ze wsparcia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

W artykule zamieszczono fragmenty grafiki z książki Emilii Dziubak „Rok w lesie”

Ostatnie Posty

Pod dobrymi skrzydłami

Zdrowie

Teatr 21

Kultura