Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Blog

Biblioteka? Mediateka!

16.12.2022
191
4
Starsza kobieta czytająca magazyn w bibliotece

Książka ubrana w płaszczyk szarego papieru jest nijaka….
Przygody, sensacje, romanse i strrrraszne historie, skrywa głęboko w swoim wnętrzu.
I chociaż ocenianie po okładce, nie jest wyznacznikiem atrakcyjności lektury, to piękna szata graficzna zachęca do czytania. Tak samo miejsce, w którym się czyta. Działa na nasze zmysły, pobudza apetyt na więcej.

 

Zachowaj ciszę
Wiele osób pamięta ciasne labirynty regałów bibliotek szkolnych, a na nich rzędy bliźniaczo wyglądających książek….Nie kojarzyło się to z przyjemnością, tylko raczej z obowiązkiem „przerobienia”, zazwyczaj grubaśnego tomu.
Odczarowanie przestrzeni bibliotecznych nastąpiło stosunkowo niedawno. Z niedostępnych magazynów, przechowujących książki, które całymi miesiącami czekały na półkach, na wybudzenie z letargu, stały się centrami kultury i rozrywki. Chodzimy do nich z przyjemnością.

Czuj się jak w domu
Jest w naszych domach miejsce, gdzie koncentruje się społeczno – kulturalne życie rodziny.
Filmowe wzruszenia, sportowe emocje, podróże kulinarne, zabawa z dziećmi, spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Święta z karpiem i te z pisankami. Duży pokój. To przyjazne miejsce dla wszystkich domowników.
Podobna atmosfera przytulności, ciepła i zapowiedzi dobrej zabawy zaprasza nas do Mediateki.
MeMo, to nowe miejsce na mapie instytucji kultury w Łodzi.

Chłopiec przy regale z klockami Lego
Stare i nowe idą w parze

Jednym słowem eklektycznie. Rewitalizowana, piękna stara kamienica, naszpikowana jest teraz nową technologią, mediami i bogatymi zbiorami książek. Przestrzeń Mediateki, to aż trzy pietra, kilkanaście sal i odrębnych stref, zaprojektowanych z myślą o potrzebach dużych i małych odwiedzających.
Można klasycznie zanurzyć się w mięciutkim fotelu i poczytać książkę, magazyn czy komiks z kawką w ręku. A kto woli bardziej ekstremalnie, ma szansę zostać na chwilę pilotem samolotu. Niezliczone starty i lądowania na symulatorze, bez ryzyka przyprawiania pasażerów o zawał serca.
Jest też Lego. Właściwie cała ściana, tysięcy kolorowych klocków, z którymi kreatywnie spędzimy długie godziny. A tych co lubią spędzać czas w wirtualnej rzeczywistości, Mediateka zaprasza do strefy gamingowej. Tu, władając padem, zamiast mieczem, w grach komputerowych, pokonacie złego smoka i uratujecie księżniczkę.

To nie game over!
Nowoczesna biblioteka ma jeszcze wiele do zaoferowania!
Jest strefa sesji zdjęciowych, kolejna z królestwem płyt winylowych a nawet sala relaksacyjna z huśtawkami. Na twórców internetowych czekają profesjonalnie wyposażone studia nagrań dźwięku i montażu. W MeMo będzie działał też klub filmowy, będą organizowane warsztaty fotografii, spotkania autorskie i koncerty.
Wszystkie atrakcje możemy wypróbować osobiście, bez opłacania biletu wstępu! Wystarczy zapisać się do Miejskiej Biblioteki w Łodzi.
Zapisz się: https://www.biblioteka.lodz.pl/oferta/jak-sie-zapisac/

 

 

Z kulturą na Ty
Bawi, uczy, budzi emocje. Uczestnicząc w wydarzeniach kulturalnych, nie tylko miło spędzamy czas, ale budujemy swoją wrażliwość, poznajemy samych siebie, realizujemy własne potrzeby i też otwieramy się na innych.
Poszerzamy horyzonty. Kultura daje nam możliwość rozwoju osobistego, dlatego powszechny i bezpłatny dostęp do niej jest niezwykle ważny. Dla wielu z nas miejsca takie jak Mediateka często stają się drugim domem.
MeMo powstało dzięki projektowi: „Rewitalizacja przestrzeni miejskiej przy ul. Moniuszki 3,5 i Tuwima 10 (Program Nowe Centrum Łodzi)” , dofinansowanemu z Funduszy Europejskich, z Programu Regionalnego Województwa Łódzkiego 2014-2020.
Odwiedź MeMo: https://memo.lodz.pl/

 

Źródłem zdjęć zamieszczonych w artykule jest Urząd Marszałkowski w Łodzi

Ostatnie Posty

Teatr 21

Kultura

Ptasie trele

Ekologia